מועצה אזורית לכיש - hagaviahanoded
נווט למעלה
כניסה
בית ספר הרב קוק תלמים זכה ב"גביע הנודד" !
 
 
IMG_2804.jpg

IMG_2805.jpg

בשמחה רבה אנחנו רוצים לבשר לכם על זכיית ביה"ס הרב קוק בתלמים ב"גביע הנודד" בתחום לימוד השפה, שמחלק מחוז דרום בכל חודש.
 
מפקחת ביה"ס והמדריכה המחוזית ביקרו בבית ספרינו , צפו בפעילויות המיוחדות בתחום השפה הנעשות בביה"ס ולאחר שראו מצגת וקיבלו תיעוד מפורט על הנעשה בתחום השפה בביה"ס, החליטו להעניק לנו את "הגביע הנודד".
הגביע מוענק לביה"ס שהוראת השפה מתבצעת בו באופנים שונים, מגוונים וחווייתיים, משולב בתחומי ידע שונים ובמעורבות ההורים.
 
בביה"ס הרב קוק תלמים מופעלות תוכניות רבות ומגוונות בתחום השפה במטרה לקרב את התלמידים לקריאה, לכתיבה ולהבעה. בין הפעילויות אפשר לציין את ההפסקות הפעילות: בכל יום שישי נפתחים שני מוקדים אליהם מגיעים התלמידים להאזין לסיפורים שמקריאים תלמידי הכיתות הבוגרות. התלמידים המאזינים זוכים במדבקה על כרטיס "המאזין המתמיד" המלווה בממתק ושתיה. בימי ראשון דשא ביה"ס הופך ל"הייד פארק". תלמידי כיתה ו' נואמים, בתורנות, על נושא שבחרו, לפי כללי הנאום שלמדו. התלמידים שבאו להקשיב ולהגיב לנאום, מקבלים מדבקה על אותו כרטיס. תלמיד שצבר 10 מדבקות, עולה להגרלה המתקיימת בטכסי ראשי חודשים.
 
כמוכן מתקיימת תחרות בין הכיתות : "כיתה קוראת מנצחת". בכל כיתה יש לוח גדול. תלמיד שסיים לקרוא ספר והכין את המשימות בעקבות הספר, מקבל סיפרון קטן שמוצמד לשמו. אחת לחודש המנהלת עוברת בין הכיתות, כיתה שצברה את מספר הסיפרונים הגדול ביותר, זוכה בפרס כיתתי שווה, כמו : טיול לדרום אדום! ועוד ועוד פעילויות סביב חיבור התלמידים לאופני השפה השונים.
לכבוד הזכיה החלטנו לקיים טכס חגיגי לתלמידים ולהורים, ולהזמין אליו את מפקחת ביה"ס, את מפמרי"ת השפה ואת המדריכה לשפה, ואת מנהלת מח' החינוך של המועצה, להענקת הגביע. הערב התקיים ביום ראשון ז' אדר 17.2.13.
 
את הערב פתחה המנהלת על חשיבות הקריאה, על הקשר בין הקריאה להצלחה בלמידה בתחומי ידע רבים ועל התרומה של הקריאה המשותפת, הורים וילדים לחיזוק הקשר, לביטחון העצמי ולחוויית הקריאה.
רכזת השפה, אריאלה חסן, הסבירה על תוכנית "מרוץ הצבי", והזמינה את כל התלמידים שכתבו סיפורים ל"מרוץ הצבי". על כל תלמיד שהוזמן הוקרנה מצגת קצרה עם תמונתו וקטע קטן מהסיפור שכתב. את הקטע הקריאה המחנכת שלו, והמנהלת העניקה לכל תלמיד ותלמידה תעודת הערכה מיוחדת על ההשתתפות ב"מרוץ הצבי".
 
המנהלת בישרה לתלמידים על הכיתה שזכתה בתחרות "בסימן קריאה" –זו הכיתה שקראה הכי הרבה ספרים והכינה משימות כתיבה בעקבותיהם.
במהלך הערב הוצג קליפ קצר עם תמונות הפעילויות השונות שהתקיימו בביה"ס בנושא השפה.
לסיום, הוזמנו אורחות הכבוד לתת את הגביע ולברך. ההתרגשות הייתה רבה. הורים רבים הגיעו לערב הזה ובכך כיבדו את המעמד.
בחלק השני של הערב, נפתחו מועדוני קריאה להורים ולילדים, התקיימה הגרלת ניבים ופתגמים וחולקו לכולם ממתקים ושתיה. התגובות של כולם העידו על ערב מוצלח ואיכותי שתרם מאוד למעורבות ההורים בלמידה של ילדיהם והוסיף כבוד לביה"ס.